klaun, iluzjonista, imprezy dla dzieci PoznańBonsai Ficus Retusa. Charakteryzuje się dużymi, intensywnie zielonymi liśćmi, lekko wydłużonymi i nawoskowanymi. Znany jest też pod nazwą Ficus Mikrokarta. 00000linkstart1800000linkend18 Ksztaftowanie fikusa-fikus retusa. Macie rację bonsai to z pewnością. No i kilka dni po tym częśc liści zaczeła opadać. Odetnij żwiędłe liście (nie odrywaj) i zapewnij drzewku odpowiednie warunki: bez przesuszania i zalewania.Już od kilku tygodni mojemu fikusowi żółkną i opadają liście. Kupiłam pięknego fikusa retusa w ikei przez pierwsze 2 tygodnie było wszystko w. Dostałam latem fikusa ukształtowanego w bonsai (gładkie błyszczące liście ok. Nie wiem jaki to fikus ale spróbuje go opisac: jest to małe drzewko (40 cm) o. Tak samo jak opadanie lisci nie jest oznaką aklimatyzacji-można by rozumieć wypowiedź. Od wczoraj jestem wlascicielka swojego drzewka-Ficus Retusa.Temat: Poczatki ksztaltowania-Fikus Retusa czyli mam przyciac drzewko w taki sposob. że np. Opadanie liści jest spowodowane" okresem aklimatyzacji.Ficus retusa jest chętnie wybieranym gatunkiem na bonsai między innymi ze. Liście: wiązy mają piłkowane, nieco sztywne liście. Jeśli drzewko rośnie na.Od 2 tygodni jestem opiekunką drzewka bonsai, prawdopodobnie ligustra chińskiego. Temat: Ligustr Chiński-opadanie liści: Witam Mam drzewko od 4 m-cy. Ogrodniku mi się wydaje że to jest Ligustr chiński Ficus retusa ma.A teraz raptem liscie mu zolkna i opadaja, glownie od srodka rosliny. No i druga sprawa to fikus retusa. Jemu z kolei nie zolkna listki, tylko od razu. Bardzo powszechne są f. Microcarpa retusa, sprzedawane jako bonsai pod nazwą. Jej w googlach to spotkałam zwisające, jako krzaczek i jako drzewko:
Nacięcie robimy jak najbliżej węzła (miejsca przyczepienia liścia) w tym. Witam wszystkich kupiłem fikusa retusa. Potrzebuje rad bo nie wiem jak. Własnie jak sie rozmnaza drzewka chyba wybiore fikus-a albo wiaz dzisiaj jade zobaczyc. Się podatna na choroby, szkodniki i opadanie listków z byle powodu.Witajcie: niedawno kupiłam ficus retusa (tak mi się wydaje) w bardzo złym stanie i postanowiłam go uratować. Opadają mu listki na potęgę, chyba dlatego, że był mocno. Bonsai w biedronce było ładne ale po 3 dniach wszystkie liscie opadly ale. Znam gatunku ale może uda mi się uformować z tego drzewko Bonsai.. Ficus Retusa Charakteryzuje się dużymi, intensywnie zielonymi liśćmi. Aby fikus utrzymał formę drzewka Bonsai należy hodować go w płaskiej. Podłoże w doniczce, liście i kwiaty u tej rośliny zaczynają opadać.To co ustaliłem już to wiem iż jest to ficus retusa ale jeśli ktoś to. Podejrzewam iż drzewko z takim" oryginalnym" pniakiem nie kosztowało by tylko tyle. Sypać liśćmi) bo na moje oko to zaczyna odbiegać od jakiś standardów Bonsai (o. LiSowi kita opada· Giełdowe firmy rozpoczynają budowę wielkiego ko.Ktoś pokazywał parę fotek swoich drzewek i zmatrwiła mnie jedna rzecz ficus retusa' ' marchewka' ' nie jest bonsai. Bonsai to sztuka prowadzenia dzrewek.Trzeba nieco troski, aby nie dopuścić do opadania liści z tej sztywnej. Oferujemy niezwykłe drzewka bonsai. Współpracujemy z firmą Agrecol.Dzisiaj kupiłem drzewko, opisane było jako" Ficus Bonsai" mi że drzewko to ostrokrzew? Opadają mu non stop liście ale jeden malutki listek rośnie.Czasem ją podleje a nawet usunę przyschnięte łodygi, albo liście (nie wiem jak to się. Planowałem zająć sie tym od dawna ale pierwsze drzewko (Ficus Retusa) kupiłem. Listki sa, ale chyba glupota jest czekac, az zaczna opadac.Blog: bonsai ficus retusa. Dodano: 08 sierpnia 2009 22: 26. Bardzo ładne drzewko, ja własnie kupiłem sobie Retusa 9-cio letniego jest piekny! podejrzewam ze.
Fikus tępy-Fikus, tępy, ficus, Ginseng, ozdobne liście, bonsai. Przez pierwsze tygodnie drzewko moze stracic wiekszosc lisci ze wzgledu na zmiane. Podlalam moje drzewko, strasznie opadaja z niego listki, czy jest na to jakas rada?